27 Nisan 2012 Cuma

MAL

Salak herif yaa!!!

Herşeyden önce dedi ki posteri görmek okumak istiyorum. Ben de şaşırdım, "emin misin, gerçekten mi?" dedim. O da "Evet, tabii ki. Unuttun mu üstünde benim de adım olacak" dedi. Çünkü özeti okumaya niyeti yokken "bak ama senin de adın olacak üzerinde, ona göreee" diyip kafalamıştım. Bu da güya oraya gönderme yaptı. Ama sonra nooldu? Hiç! Veri analizinde olması pek az muhtemel bir hata olduğunu iddia etti ve sonrası derin bir sükunet! Posteri bitirip gönderdim ama ses yok! Ya bastırıcam artık gerizekalı herif, okusana şunu, yorum yapsana üzerinde, düzeltmelerini göndersene! Yok! Yok da yok işte tek bir ses soluk.  Sonra ben kafama göre bişekilde, içim ruhum ezile sıkıla bastırdım posteri, astım, gelenlere anlattım falan. İş bitti gitti.  15 gün sonraki toplantı ile ilgili mail attım ama bu dana yine cevap yazmadı. Ben de bu defa dellenip "anladık vaktin yok, posterle ilgili sükunetini de onaylamak olarak kabul ettim ama beni cevapsız bırakırsan gitmiyorum toplantıya falan, ona göre!"yazınca... "aslında benim posterde yapabileceğim bir kaç değişiklik olabilirdi ama elime geç geçti" demesin mi? Demesin bence demesin ama dedi p.ç! "Biter bitmez gönderdiğimde 5 günümüz vardı teslim tarihine. Yani yeterince vaktin vardı" dedim ben de. Manyağa bak ya!!!

Ve şimdi, aradan bi dolu şey geçti, ben de zar zor toparlayıp dikkatimi oturup uzunca bir maille anlattım o analizlerdeki hata sandığı şeyin hata olmadığını, ve önceki adımlarımı da nasıl kontrol ettiğimi. Bu maili yazmak için tam 2 gün uğraştım ve 3 hafta da üzerinde düşündüm. 

Gelen cevap, tek bir satır! Kendi verilerimle karşılaştırmam için aynı verinin bir başkası tarafından analiz edilmiş sonuçlarını göndermiş. Ona anlattığım şeye ne bir yorum, onca soruya ne bir cevap! Sakinleşmem bir günümü aldı. Sonunda gönderdiği verilere bakayım dedim ki alakasız bir formatta veriler göndermiş. Onları nasıl dönüştürsem diye biraz daha gerildim. Neyse sonunda bir şekilde hallettim ve gördüm ki gönderdiği veriler ham veriler!  Şaka gibi yaa!!! Şaka gibi! 

Ben de aynı onun gibi, iki satır mail yazdım bu defa. "Sanırım yanlış verileri göndermişsin, bunlar analiz edilmemiş" dedim. Bu dün oluyor. Bugün saat 14:30'da yani 2 saat sonra da 3 aylık izleme toplantımız var. Bakalım neler olacak, merakla bekliyorum. Tanrım sen bana sabır ve dilimi tutma dirayeti ver lütfen. Allah'ım noolur carlamıyım adama! Yolmıyım o saçını başıyını! Oymıyım o mavi gözlerini! Aaaaarghhhh!

3 yorum:

 1. Yüce Rabbim sana sabır versin bebeyim. Baya baya versin hem de.

  YanıtlayınSil
 2. Ne zor insanlar var şu iş hayatında, kimisini yolmak kimisini öldürmek istersin, seninkini önce yol sonra öldür bencem .

  YanıtlayınSil
 3. Eyvallah Leah'can. Veriyor sanirim...

  Sylvie'cim gun gelecek onu da yapicam bence.

  YanıtlayınSil

İki kelam etmeden gittiğinde üzülüyorum ben.