3 Eylül 2012 Pazartesi

Nereyi anlatayım?

Selam millet!

Sonunda az biraz iyi bir ruh hali ile buraya yazmak nasip oldu ya, içim nasıl ferah anlatamam. Yok hayat yine aynı, aynı cambazlıklara zorluyor bizi ama nasıl olduysa bugün eski gücüme doğru bir adım attım da ne zamandır yapmak istediğim şeylerden birinin üzerine bir çizik attım sonunda. 

Malumunuz Kore'deyken başlamıştım gezi günlüğü tutmaya. Eh Barselona'ya gidince de devam edilmesi üzerineydi planlar. Ne var ki elim gitmedi bi türlü yazmaya oralarda. Toplasam 25 sayfa, ilk 3 gün falan anca yazmıştım. Bugün oturdum ve kalan tüm günleri olabildiğince detayıyla yazdım. Toplam 48 sayfa oldu sonundaki ekstra bilgilerle, aradaki fotoğraflarla... 

Şimdi gelelim asıl meseleye: Ben ki tee bundan 2,75 sene önceki sanal İsrail günlüğünün son 3 gününü yazmayı bitirememiş, ve hatta Güney Afrika günlüğünü iyice yarıda bırakmış olduğumun bilinciyle Güney Kore günlüğüne başlamış ve ilk birkaç günden sonra yarım bırakmış pis bi cadıyım... Pek belli olmuyor burda biliyorum ama nefret ediyorum bişiyleri yarıda bırakmaktan. O nedenle zaten yenilere başlamamaya çalışışım. Güya kendimi zorluyorum mevcutları bitirmeye. 


Okumaya başladığı kitap kötü çıksa kendini okumaya zorlayanlara hitaben söylenmiş bir söz okumuştum bi keresinde, "Karpuz kelek çıkınca yemeye devam etmediğiniz gibi kitap da size kötü geldiyse kendinizi zorlamanızın ve vaktinizi boşa harcamanızın bir anlamı yoktur." anlamında. Bu söze kadar, yazılmış her kitap mutlaka okunmalıdır diye düşünürdüm ben. Bunu okuyunca bir aydınlanma yaşamıştım resmen. Eh bir ortaokul çocuğu için mümkün tabii =)


Sorum şu: Ben size ne yazayım? 
A) Önce Kore'yi mi yazayım?
B) Yoksa hazır hatıralar tazeyken Barselona mı anlatayım size, sonra dönüp Kore'yi anlatmaya devam etmek kaydıyla? 

Bi cevap verin bakiim; hazır havayı yakalamışken yazayım.

9 yorum:

 1. Barcelona yaz Barcelona. Benim asker arkadaşlarımdan biri (ben askere gitmedim tabi adam harbiyeli :D) gitmiş Ibizalara bilem David Guetta'nın çaldığı bi yere giriş olaraktan 80 euro vermiş bugün onu anlatıyodu. 2 taraftan da dinlersem görmüş kadar olurum bence. :D

  YanıtlayınSil
 2. tavsiyeler için çok içten teşekkür ederim efenim (: . relax çayını mutlaka denicem bende sana kekik çayını tavsiye edebilirim oda iyi geliyo özellikle bayanların periyodik günleri öncesinde (: çok şanslısın ki sevdiceğin sana bu konuda yardımcı oluyor hem aynı sektör meslekten hemde aynı dilden konuşuyorsunuz. benim sevdiceğim ispanyol ((: ve hatta soruna direk cvp veriyorum önce barcelonadan başlasan ya (: hem taze anılar hem de oylar o yönde ((: sevdiceğim barcelona / pamplonada yaşıyo. hatta bu her sene boğaları sokaklara saldıkları yer. kendi dilimden birinin gözüyle oraların nasıl olduğunu tr ile nereye tekabül ettiğini öğrenmek inanılmaz bilgilendirip,anlamamı sağlayacak (:
  sonra ki sıralamamı soracak olursan;
  dvmında G.afrika ve sonra kore (:
  sağlıklı güzel günler wicthie (:

  YanıtlayınSil
 3. çok pardon bi düzeltme yapayım sevdiceğim pamplonalı fakat burada yaşıyor (iş için) .
  bi kaç bişey öğrenirsem onada süpriz olur (:

  YanıtlayınSil
 4. Bebegim farkinda misin bilmem ama bana oyle geldi ki senin bu gunluk isin pek de yurumuyor:) bence sen kasma buraya yazcam diye. Uc bes resim koy guzellerinden,burasi su surasi bu,burda sunu yaptik falan de olsun bitsin. Yoksa gittigin yerlerin hicbiri biZe ulasamayacak. Kelek karpuza kasmamak gibi dusun bunu da,yenilgiyi kabullen ve yeni bir baslangic yap. Eheheheh:)

  YanıtlayınSil
 5. Kankaaaa barcelona yazz, ben de gitcem ya hem yardım eder yazıların bana :D ayrıca ben de kitabı beğenmediysem bırakmak isterim ama olum korkuttular beni, kitabı yarım bırakmak ilerde hafıza kaybı yapıyomuş, beyin onun sonunu düşünüp duruyomuş çünkü, boşuna memory harcıyo yani arkada, kas bitir bence :D

  YanıtlayınSil
 6. Yoğun isteki üzerine Barselona'da karar kılınmıştır şekerler, eyvallah.

  Ama Aslı sana kocaman bi aşkolsun diyorum yani tamam bi çok kere yarım bırakmış olabilirim ama 9 gününü yazdığım kocaaa İsrail günlüğünün hakkını yedirtmem taam mı? Hıh!

  YanıtlayınSil
 7. Barcelona' da karar kılmak isabet olmuş:) Heyecanla beklemedeyim.Keyifli günler

  YanıtlayınSil
 8. kore'yi de kessssssssssin yaz, ben onu çok bekliyorum.

  YanıtlayınSil
 9. Tüm meraklılar için Barselona yazımız yayındadır efem =)

  Miyuki'm sana özel, mutlaka tamamlıycam Kore'yi de!

  YanıtlayınSil

İki kelam etmeden gittiğinde üzülüyorum ben.