17 Ekim 2010 Pazar

Macera devam ediyor: Uçuş planı

Eveeet, vizemiz olduğuna göre vakit UK'ya gitme vaktidir, değil mi? Günlerden perşembe... Perşembeyi Cumaya bağlayan gecenin bir vaktine uçak biletini aldık. Ankara'dan Belfast'a gideceğim. Ne var ki bu iş o kadar kolay değil. K.İrlanda'ya uçuşlar çoğunlukla Londra üzerinden. Benim bulduğum uçaksa Londra'ya Köln üzerinden aktarmalı gidiyor... Plan şu: ben Belfast'a gidiyorum, Cuma günü bitmeden bir polis bulup "ülkeye girişimi kaydettiriyorum". Nedir bu diyenlere not, ben de bilmiyorum. Vizenin üzerinde diyor: "Register your enterance in 7 days to a police station." Ama elbet polis biliyordur, ben bilmesem de olur diye düşünüyorum. Polise uğradıktan sonra hali hazırda bizim gideceğimiz gözlemevinde misafir araştırmacı olarak bulunan arkadaşımız N. ile buluşuyorum, bir parça valizi ona bıraktıktan sonra yeniden havaalanına gidip geceyi orada geçiriyor, Cumayı Cumartesi bağlayan sabah Köln'e doğru yola çıkıyorum ancak ne var ki bu uçuş da direk değil, Londra aktarmalı. Köln'e vardığımda saat öğlen suları. Bonn'a gidiyorum kendibaşıma, evinde kalacağımız arkadaşlarımıza gidiyorum, bir süre vakit geçirip geceyarısını az geçe yeniden Köln'e, havaalanına gidip, Onur'u alıyorum. Onur ve eşyalarla birlikte son durak Erik'lerin evi oluyor... Plan iyi gibi görünüyor da, uygulaması nasıl olacak acaba?

Merak edenlere not: Kuzey İrlanda, Birleşik Krallıklar'a (yazıda hep UK diyorum, United Kingdom) bağlı bir ülke tıpkı Galler ve İskoçya gibi. Bundan sonra K.İ. olarak bahsedeceğim kendisinden kısaca.

3 yorum:

 1. Söyleyeyim mi hikayenin sonunu; plan gerçekleşti mi gerçekleşmedi mi, masum kızın başına neler geldi? hahahahahahhaha (kötü adam gülemeyişi)

  Neyse, sen anlatıyorsun işte; uğraşmaya gerek yok:))

  YanıtlaSil
 2. sonu belli zaten olum, kaaaç yazı öncesinde koyduk ya eşşek kadar Mac'i =) sonu belli ama ya arada olanlar? asıl mesele orda. sakın anlatma masum kızın başına gelenleri!

  YanıtlaSil
 3. Aradakiler çıtır çerez macera diyelim.Sen varınca mutlu son olacak işte her masal gibi.
  Artık ordan yazarsın foto felan size güzel günler eğlenin gezin kendinize iyi bakın diyem.

  YanıtlaSil

İki kelam etmeden gittiğinde üzülüyorum ben.